Ukochane stare meble

0
3002
stare meble
fot. pexels.com

Wiele osób bardzo przywiązuje się do swoich mebli. Nawet mimo ich zużycia nie potrafią się z nimi pożegnać i zamienić na nowe. To dla nich również wartość sentymentalna, która jest bezcenna! Na całe szczęście istnieje wiele sposobów na to by przywrócić starym meblom nowe życie!

Zobacz też: http://radiobc.pl/stare-meble/

Stare ale wciąż sprawne

Jeśli masz w domu stare meble, które nadal są funkcjonalne i jedyne uszkodzenia, jakie na sobie noszą to plamy i delikatne uszkodzenia mechaniczne, nie musisz ich wyrzucać! Istnieje kilka sposobów, aby dać starym meblom nowe życie.

Nie musisz wyrzucać mebli po swoich dziadkach, jeśli wiążą się z nimi wspomnienia, ani także rezygnować z ulubionych dziecięcych mebelków, które najchętniej przekazałbyś swojemu potomkowi. Sprawdź, co zrobić ze starymi meblami!

Nowe życie

Stare meble można bardzo łatwo, tanim kosztem i szybko przerobić na nowe wspaniałe meble! Jeśli chcesz mieć swoje stare meble w domu, ale obecnie nie prezentują się zbyt atrakcyjnie, dokładnie przeanalizuj ich stan i zaplanuj następne kroki.

W starych meblach z drewna możesz śmiało zmienić ich kolor – musisz je oczyścić ze starego lakieru, a także zeszlifować do naturalnego drewna, a dalej pokryć je lakierobejcą.

Jeśli z kolei tapicerka uległa uszkodzeniu, wystarczy ją zerwać i nałożyć nową tapicerkę. Możesz to zrobić samodzielnie, albo poprosić o to tapicera. Wyszukaj wcześniej materiał, który najchętniej chciałbyś widzieć na swoich meblach i skonsultuj to z tapicerem. Materiał musi mieć odpowiednie właściwości odporności na uszkodzenia mechaniczne oraz plamy!

Jeśli nie masz żadnych zdolności manualnych, ani też nie posiadasz pomysłu na to, jak odnowić swoje stare meble, z pomocą może przyjść ci osoba, która zajmuje się renowacją starych mebli. Takie osoby specjalizują się w przywracaniu blasku dawnych przedmiotom. Możesz ją poprosić o to, aby przywróciła blask twoim meblom, aby wyglądały dokładnie tak samo, jak kilka lat temu, albo możesz ją poprosić o to, by naniosła im nowy design – wszystko zależy od ciebie!

Przeczytaj też: http://www.puwn.pl/meble-z-drewna-sosnowego/

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ