Okna plastikowe zamiast drewnianych. W czym tkwi ich siła?

0
2562

W stolarce okiennej okna pcv coraz częściej zajmują miejsce tradycyjnych okien drewnianych. Choć tworzywo sztuczne ma tak swoich zwolenników, jak i przeciwników, nie da się odmówić mu cennych właściwości, jakie decydują o wielu zaletach. Nie bez powodu okna z pcv goszczą w naszych domach, i co ważne, doskonale spełniają swoje role przez długie lata użytkowania, także ciesząc oczy domowników.

Okna pcv charakteryzują się budową komorową. W przekroju widoczne są pionowe ścianki, których może być w liczbie od 3 do 7, a im jest ich więcej, tym niższy współczynnik przenikania ciepła, co oznacza, że okno jest po prostu cieplejsze. Poza dobrą izolacyjnością cieplną, okna z pcv cechuje równie wysoka wytrzymałość. Trwałość takich okien ocenia się na około 40 lat, a przy tym są w stanie lepiej poradzić sobie z działaniem różnorodnych warunków atmosferycznych, niż tradycyjne odpowiedniki z drewna.

Poza kwestiami technicznymi warto wspomnieć, że okna z pcv dają dużo większe pole do popisu od tradycyjnych, bowiem można pokusić się o unikalną kolorystykę. Za taki efekt przyjdzie więcej zapłacić, ale kwestie wizualne mają niebagatelny wpływ na odbiór pomieszczenia oraz to, jak się w nim czujemy, dlatego jest to inwestycja godna swojej ceny. Poza kolorystyką, plastikowe okna do domu mogą być wykonane w różnych kształtach, dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii gięcia profili. Konserwacja zaś jest prosta i bezproblemowa, a okna po latach użytkowania wyglądają niemalże, jak nowe.

By cieszyć się wysoką jakością stolarki okiennej, móc dobrać precyzyjnie kształt i kolorystykę okna oraz jego wymiary do metrażu pomieszczenia, a także wymarzonej aranżacji, warto postawić na szeroką gamę propozycji firmy http://domel.pl/. Jakość idąca w parze z ceną i unikalne realizacje, które bazują na walorach użytkowych, ale na nich się nie kończą. Profesjonalne podejście, tak na etapie fachowego doradztwa, wyboru konkretnego produktu, jak i podczas montażu, a do tego z gwarancją uzyskania maksymalnie komfortowych przestrzeni, jedynie albo aż, z pomocą okien.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ