Mop parowy – wady i zalety

0
1933
mop

Sprzątanie czasami bywa naprawdę kłopotliwe i zajmuje bardzo dużo czasu. Dlatego coraz większa liczba osób szuka ciekawych i szybkich rozwiązań, które przyspieszoną nam cały proces sprzątania. Dzięki temu zyskamy troszkę czasu, który będziemy mogli wykorzystać tylko dla siebie. Takim rozwiązaniem może być na przykład mop parowy. Według producenta ma doczyścić każdą powierzchnię w twoim domu. Czy jest tak w rzeczywistości? Czy warto jest kupić mop parowy? Przekonajcie się sami!

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/mop-parowy-wady-i-zalety/

Na co zwrócić uwagę? – cena i rodzaj

Mop parowy posiada pady wykonane z mikrofibry, które nie niszczą się podczas ich użytkowania. Zakupując mop używany nie wiemy w jakim jest on stanie i czy będziemy musieli za chwilę wymieniać go na nowy sprzęt. Zastanówmy się więc, jednak czy warto inwestować w te używane, czy może lepiej jednak kupić od razu nowy. 

Jeżeli chodzi o używanie go, jest on bardzo prosty dla użytkownika. Musimy jedynie pamiętać o tym, że nie wolno pod żadnym pozorem wlewać do niego żadnych środków czystości. W przeciwnym wypadku możemy go po prostu popsuć.

Jeżeli chodzi o ceny, to dobrej jakości mop parowy możemy kupić już od 200 do 250 zł. Nie są to duże koszta, zatem jak najbardziej polecamy zakup mapa nowego prasy z gwarancjąm.

Wady i zalety mopa parowego

Mop parowy jak każde urządzenie posiada zarówno swoje wady jak i zalety. Jedną z jego największych zalet jest to, że sprząta on powierzchnię w bardzo dobrej jakości. Jednak jeżeli chodzi o wady to z pewnością można wytknąć mu to, że nie nadaje się na duże powierzchnie. 

Jest to spowodowane nie tylko jego kablem, ale również wodą, która się w nim znajduje. Z samej nazwy możemy domyślić się ,że paruje, a więc wodę należy co jakiś czas uzupełniać. Może być to po czasie naprawdę irytujące, kiedy jesteśmy w połowie mycia podłogi w salonie, a musimy biegać do łazienki żeby dolać wody. W przypadku kawalerki nie jest to tak uciążliwe jak w przypadku dużego rodzinnego domu.

Zobacz też: http://www.decotrendy.pl/jak-wykorzystac-ocet-do-sprzatania/

[Głosów:4    Średnia:1.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ