Meble designerskie do wnętrz mieszkalnych i użytkowych

0
3100

Wśród bogatej oferty mebli dostępnych na polskim rynku specyficzną kategorię stanowią meble, przy których bardzo ważny jest design, czyli ich wygląd. Oczywiście, w przypadku każdych mebli, poza funkcją stricte użytkową, wygląd ma znacznie, ale w przypadku tych właśnie mebli ma on znaczenie pierwszorzędne. Ich głównym zadaniem jest nie tyle ładnie wyglądać, ile wręcz zachwycać, a nawet szokować swoim wyglądem. Osiąga się to na różne sposoby.

Z racji swojej wyjątkowości, meble designerskie trafiają do równie wyjątkowych wnętrz. Oczywiście, kupić je może każdy, ale nie w każdym wnętrzu takie meble będą się dobrze prezentować, a w wielu wnętrzach znikną w natłoku innych mebli i różnego wyposażenia wnętrz. Zdarza się tak, że to właśnie pod taki jeden designerski mebel urządza się całe wnętrze i od niego zaczyna urządzanie pomieszczenia czy innej przestrzeni.

Designerskie meble i ich funkcja

Wiele mebli designerskich aspiruje do miana dzieł sztuki i właśnie tak są one często traktowane. Dla wielu z nich przeznaczone jest specjalnie wyznaczone miejsce w danym wnętrzu. Wnętrza są często wyposażone skromnie, zaprojektowane w minimalistycznym stylu, aby nie przytłaczać mebli designerskich. W takich wnętrzach meble designerskie łatwo przyciągają wzrok, a to jest jeden z najważniejszych powodów, dla których są kupowane – mają cieszyć oko właścicieli oraz ich gości czy klientów. Osoby kupujące takie meble design stawiają na pierwszym miejscu.

Nie ma co ukrywać, że cena mebli designerskich jest wyższa od zwykłych mebli użytkowych. Spowodowane jest to oczywiście ich ekskluzywnością oraz tym, że najczęściej są produkowane w krótkich seriach. Wśród projektantów są często wyśmienite nazwiska. Nie zawsze muszą to być designerzy specjalizujący się w projektowaniu mebli.

Jakie designerskie meble można kupić?

W zasadzie każdy rodzaj mebla może być zaprojektowany w wyjątkowy sposób i stanowić małe dzieło sztuki. Najczęściej jednak są to meble, które są pojedyncze w danym pomieszczeniu, a więc krzesło, fotel, sofa, kanapa czy szezlong. Bardzo często designerskie meble kupowane są do ekskluzywnych wnętrz użytkowych. Stanowią wówczas ozdobę gabinetów, pracowni czy korytarzy. Atrakcyjny wygląd osiąga się zarówno poprzez nietypową formę, jak i wyrazisty kolor. W przypadku mebli wypoczynkowych, na obicie stosuje się jaskrawe tkaniny czy skóry. Często o ekskluzywności mebli designerskich decyduje też wyjątkowość oraz rodzaj materiałów, z jakich są wykonane. Jeśli chodzi o takie meble design idzie w parze z równie wyjątkowym wykonaniem. Rzadkie gatunki drewna, surowa stal czy nietypowe połączenie materiałów to wyznaczniki atrakcyjności. W poszukiwaniu nowoczesnych mebli warto odwiedzić sklep https://idealdesign.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ