Lampy w stylu skandynawskim

0
2414
Lampy w stylu skandynawskim

Oświetlenie w naszym mieszkaniu jest niewątpliwie bardzo istotnym aspektem. Decydując się na mieszkanie w stylu skandynawskim warto pamiętać nie tylko o kolorach ścian, umeblowaniu czy też dodatkach, które będą stwarzać wrażenie przestronności i czystości, ale również o oświetleniu.

Najważniejszym oświetleniem jest w stylu skandynawskim oczywiście oświetlenie naturalne. Duże okna, które mają zapewnić jak najlepszy dostęp światła słonecznego do naszego mieszkania są najważniejszym z elementów. W oknach tych warto zrezygnować z zasłon i firanek, które ograniczają dostęp słońca. Jeśli koniecznie chcemy przysłonić czymś okna warto zamontować rolety, które sprawią, że każde pomieszczenie będzie wydawało się jaśniejsze i bardziej przestronne. Tyczy się to zarówno salonu czy kuchni, jak i sypialni. Jeśli ktoś nie chce rezygnować z zasłon można użyć tylko tych wykonanych z lekkich materiałów, które będą wpuszczać do pomieszczenia promienie słoneczne.

W stylu skandynawskim oświetlenie sztuczne powinno mieć charakter minimalistyczny. Warto w tym przypadku postawić na oświetlenie punktowe, takie jak oświetlenie LED, które stanowi jednocześnie dopełnienie naszego wnętrza, ale także zapewnia energooszczędność. Bardzo popularne są również lampy wiszące, które świetnie nadają się do salonu. Lampy w stylu skandynawskich są zazwyczaj metalowe bądź też szklane. Metal i szkło idealnie pasują do drewnianych mebli oraz podłogi zachowanej w tym samym tonie. Często spotykane są także abażury papierowe, które przybierają najróżniejsze kształty, zachowując przy tym prostotę. Każdy z rodzajów lamp jest na swój sposób elegancki i dodaje wnętrzu niesamowitego charakteru. Proste, a zarazem wyraziste lampy są nie tylko ozdobą pomieszczenia, ale są również niezwykle funkcjonalne z racji, iż zapewniają odpowiednie oświetlenie przestrzeni utrzymanej w kolorach bieli, szarości i brązów. Lampy również są utrzymywane w podobnej tonacji barw, dzięki czemu wszystko tworzy idealną całość.

Urządzając mieszkanie w stylu skandynawskim warto pamiętać o odpowiednim oświetleniu, ponieważ dopełni ono charakter każdego wnętrza.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ