Jaki kompresor mobilny wybrać? Kilka porad przed zakupem

0
1020
Kompresor

Kompresory są z powodzeniem wykorzystywane zarówno w warunkach domowego warsztatu, jak i w specjalistycznych salonach. Za ich pomocą zasila się pracę urządzeń pneumatycznych oraz wykonuje wiele innych działań. Wybór kompresora zależy w dużym stopniu od miejsca, w którym będzie użytkowany, oraz zakresu obowiązków, które będzie wykonywał. Wiele osób poszukujących profesjonalnego kompresora decyduje się na urządzenie mobilne. Poniżej podpowiemy – kiedy kompresor mobilny jest słusznym wyborem oraz jakimi kryteriami kierować się w czasie zakupu.

Kompresory mniej i bardziej sprawne – oraz po czym je rozpoznać

Kompresory to urządzenia niezwykle przydatne, w wielu sytuacjach wręcz niezastąpione. Za ich pomocą można napompować koła w samochodzie, zasilić polerkę lub szlifierkę, a także przeprowadzić rozmaite inne działania. Zakres działania poszczególnych kompresorów bardzo się różni. Znajdziemy zarówno urządzenia przeznaczone do samodzielnego, nieprofesjonalnego wykorzystania, jak i kompresory dedykowane do pracy na placach budowy lub w warsztatach samochodowych.

Najważniejszą sprawą w czasie zakupu kompresora jest jego wydajność – określana poprzez podanie liczby litrów pompowanych w ciągu minuty. Pojemność to parametr określający rozmiar butli wewnątrz urządzenia. Im większa jest pojemność kompresora – tym dłużej będzie on pracował. Maksymalne ciśnienie oznacza górną granicę pracy urządzenia; do wykonywania wielu czynności – np. malowania lub piaskowania – konieczne jest wytworzenie nawet 10 barów.

Kompresor mobilny – dlaczego i kiedy warto kupić

Kompresory mobilne są dedykowane do wykonywania rozmaitych prac. Często, korzysta się z nich w prywatnych gospodarstwach domowych lub niewielkich zakładach mechanicznych. Kompresory mobilne są idealne ze względu na ich niewielką pojemność, która w pełni wystarcza do wykonywania przydomowych prac. Za pomocą kompresora mobilnego szybko i bezproblemowo napompujesz materac, koła w samochodzie, bądź oczyścisz mniejsze urządzenia.

Kompresory mobilne mają często objętość zbiornika na poziomie 50 litrów. Jest to rozmiar pozwalający na bezproblemowe wykonywanie sporadycznych prac. Zaletą tych urządzeń jest także ich nieduży rozmiar, co znacząco ułatwia ich przechowywanie oraz transport na krótszy lub dłuższy dystans. Kompresory o rozmiarze 50 litrów możesz przechowywać w garażu, schowku na narzędzia, a nawet – bagażniku samochodu. Dlatego nadają się do wykorzystania w czasie wypadu na działkę lub na plażę – by szybko napompować materac wodny lub piłkę.

Ponadto, polecamy wybierać kompresory mobilne olejowe, które odznaczają się większą użytecznością i żywotnością, niż ich bezolejowe odpowiedniki. Zastosowany w ich pracy olej sprzyja konserwacji poszczególnych elementów oraz powierzchni, usprawniając pracę pompy, a tym samym – łagodząc szkodliwe działanie tarcia i innych sił.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ