Jak wybrać projekt rezydencji?

0
2545
Jak wybrać projekt rezydencji?

Marzy Ci się wielki dom, z luksusowymi rozwiązaniami i dużą przestrzenią? W takiej sytuacji warto przyjrzeć się projektom rezydencji. Jeżeli masz odpowiednie możliwości finansowe, to jest to rewelacyjne rozwiązanie. Rezydencja będzie służyła przez wiele lat, a nawet przez wiele pokoleń. W tym artykule dowiesz się jak wybrać gotowy projekt rezydencji spośród setek dostępnych pomysłów.

Określ preferowany styl

Wiele gotowych projektów rezydencji jest opartych o styl nowoczesny. Jest to odpowiedź na dzisiejsze trendy — taki styl jest po prostu w ostatnich latach bardziej popularny niż np. klasyka. Takie trendy są również promowane w kulturze, właśnie jako luksusowe, ze świata biznesu. Dlatego wiele osób wybierających projekt rezydencji stawia właśnie na projekty oparte o styl nowoczesny. Jednocześnie, jeżeli Ty jesteś fanem innego stylu, to nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś poszukał gotowego projektu rezydencji w innym stylu. Warto pamiętać, że jeżeli znajdziesz się w sytuacji, w której będziesz mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniego projektu, to możesz skorzystać z usług doświadczonego projektanta, który zaspokoi Twoje potrzeby.

Zastanów się czego oczekujesz od rezydencji

Rezydencje można budować w różnych celach. Niektórzy budują taki dom, bo po prostu mogą sobie na to pozwolić, inni natomiast mają np. własną firmę i chcą przenieść część obowiązków firmowych do domu. Każdy może mieć inny powód. Warto o nim pamiętać, bo od tego zależą dwie ważne kwestie:

  • Jakie pomieszczenia i w jakiej ilości, należy uwzględnić w projekcie rezydencji. Przykładowo, jeżeli planujesz organizować spotkania biznesowe, to dobrym pomysłem jest wyposażenie rezydencji w salę konferencyjną. Jeżeli natomiast planujesz mieć dużą ilość dzieci, to w projekcie warto uwzględnić wiele pokoi, w których będą mogły one mieszkać.
  • Wielkość rezydencji — większość projektów rezydencji zaczyna się od 180 m2. Jednak górnej granicy nie ma. Znajdziesz gotowe projekty, w których przestrzeń użytkowa sięga nawet ponad 400 m2. Jeżeli wiesz, czego oczekujesz od domu, to wtedy łatwiej jest Ci się zdecydować na określoną powierzchnię.

Jeżeli przed przeglądaniem gotowych projektów rezydencji zastanowisz się, czego chcesz, to znalezienie odpowiedniego projektu stanie się o wiele łatwiejsze. Dlatego warto poświęcić chwilę, żeby przemyśleć swoje oczekiwania. Na tym etapie warto również zastanowić się, czy chcesz np. basen albo inne dodatki, których obecność może wymagać podjęcia odpowiednich decyzje na etapie wyboru projektu.

Zadbaj o energooszczędne rozwiązania

Budowa energooszczędnych domów jest po prostu opłacalna. Gdy mówimy o budowie rezydencji, to opłacalność energooszczędnych rozwiązań jest jeszcze większa. Warto rozważyć zakup paneli słonecznych, które zaspokoją zapotrzebowanie na prąd. Należy również poświęcić więcej czasu na wybór odpowiedniej formy ogrzewania. W tym miejscu znajdziesz projekty rezydencji w różnej wersji https://pracownia-projekty.dom.pl/. Lepiej zrezygnować z tradycyjnego pieca węglowego — takie ogrzewanie nie należy do najtańszych. Ponadto wiąże się z dużą ilością brudu powstającego zimą. Ciekawym rozwiązaniem jest ogrzewanie energią elektryczną. Zwłaszcza jeżeli zainwestujesz w panele słoneczne, dzięki którym koszty ogrzewania będą mniejsze. Dużą zaletą jest również to, że sterowanie ogrzewaniem elektrycznym jest znacznie wygodniejsze i prostsze.

Podejmij spokojną decyzję

Podczas wybierania projektu rezydencji podejmuj spokojne decyzje. Dobrze jest przejrzeć wiele różnych projektów, żeby zapoznać się z różnymi koncepcjami. Dzięki temu oprócz tego, że zwiększysz swoje szanse na to, że uda Ci się znaleźć projekt, który odpowie na Twoje potrzeby, to dodatkowo zapoznasz się z rozwiązaniami, których początkowo nie brałeś pod uwagę. Możliwe, że ostatecznie to one Ci się bardziej spodobają. Bez względu na to czy wybierzesz projekt zgodny z początkowymi ustaleniami, czy też nie to dobrze jest po jego wybraniu poczekać przynajmniej kilka dni zanim go kupisz. Dzięki temu upewnisz się, że emocje związane z wyborem projektu opadły, a to pozwoli Ci podjąć lepszą decyzję.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ