Jak się przygotować do zakupu nowej pralki? – Wszystko, co trzeba wiedzieć

0
1242
Jak się przygotować do zakupu nowej pralki

Zakup pralki zdecydowanie nie należy do zadań łatwych. Musimy zwrócić uwagę na cały szereg funkcji i możliwości tego urządzenia, aby przez długi czas spełniało swoją rolę z oczekiwaną skutecznością i bez najmniejszych problemów. Dlatego też, zanim rozpoczniemy poszukiwania nowej pralki, warto przygotować się do tego w odpowiedni sposób…

  1. Podstawowe wytyczne przy wyborze pralki.
  2. Jak wygląda ładowność pralki w praktyce?
  3. Nowoczesne połączenie ekonomii z ekologią.
  4. Pewny i sprawdzony wybór pralki.

W stronę nowych pralek kierujemy się w bardzo odmiennych sytuacjach, w tym podczas wyposażania nowo wybudowanego domu bądź mieszkania po remoncie, ale również gdy dotychczasowe urządzenie uległo uszkodzeniu. Niezależnie czym podyktowany jest wybór, musimy zadbać, żeby padł na pralkę, która spełni wszystkie nasze wymagania, nie pomijając i estetycznej spójności w aranżacji.

Podstawowe wytyczne przy wyborze pralki

Zanim przejdziemy do możliwości pralki i jej poszczególnych funkcji, musimy dokładnie wybrać miejsce, gdzie się znajdzie. Zdecydowanie najczęściej staramy się umiejscowić to urządzenie w łazience, kuchni bądź specjalnie urządzonej pralni. W każdym z tych pomieszczeń znajdziemy mniej bądź więcej miejsca, na co wpływ ma sam metraż. Dlatego też ustalmy, gdzie będzie stała pralka i wykonajmy dokładne pomiary maksymalnych szerokości, wysokości oraz głębokości. Dzięki temu poznamy gabaryty nowego urządzenia. Na rynku znajdziemy wiele modeli pralek, różniących się nawet sposobem ładowania – oprócz najpopularniejszych, z drzwiczkami umiejscowionymi od frontu, dostępne są także takie, gdzie ładowanie przeprowadzamy od góry. Z reguły są to większych rozmiarów pralki. Co więcej, wielu użytkownikom zależy na zabudowie pralki, aby stanowiła jedność z pozostałymi meblami (najczęściej dzieje się tak w kuchni). Choć warto pamiętać, że nowego typu modele potrafią być bardzo atrakcyjne wizualnie, nie zaburzając estetyki pomieszczenia.

Jak wygląda ładowność pralki w praktyce?

Drugą, nie mniej ważną kwestią, jest ładowność pralki. Najczęściej na rynku spotkamy się z ładownością od 3 kg do 10 kg. Jeśli wybierzemy zbyt małą, bardzo szybko przekonamy się, że ilość naszego prania przewyższa możliwości danego modelu. Z kolei zbyt duża pralka narazi nas na niepotrzebne koszty – pełnych możliwości sprzętu po prostu nie wykorzystamy. Dlatego też warto kierować się bardzo prostą zasadą: czyli liczbą domowników oraz ilością wytwarzanego przez nich prania. Osoby mieszkające samotnie, jak i pary bez dzieci z reguły będą usatysfakcjonowane z pralki o ładowności między 3 a 5 kilogramami. Jeśli jednak mieszkają z nami dzieci bądź inni domownicy, warto wybrać większą pralkę, która zapewni nam pełen komfort. Praktyka pokazuje, iż wieloosobowe rodziny wskazują najlepsze pralki do 8kg jako najkorzystniejszy i zarazem najpewniejszy dla nich zakup. Trudno się temu dziwić, gdyż urządzenia te mają nas odciążyć i zagwarantować wygodę.

Nowoczesne połączenie ekonomii z ekologią

Wiedząc już, jaka pralka będzie dla nas odpowiednia pod względem rozmiaru oraz ładowności, możemy przejść do jej funkcji oraz możliwości. I tutaj istnieje kilka kluczowych wytycznych, o których warto pamiętać. Pierwszą z nich jest klasa energetyczna, która ma realne przełożenie na nasze rachunki. Ta charakterystyczna skala mieści się między literami alfabetu, począwszy od A (najwyższa klasa), sięgając do G (najniższa). Co ważne, w pierwszym kwartale bieżącego roku klasy zostały zmodyfikowane, pozbywając się plusów umiejscowionych za literą A. Teraz to ona samodzielnie oznacza najwyższą klasę energetyczną. W praktyce, wybierając pralkę oznaczoną literą A, zagwarantujemy sobie niższy rachunek za zużycie wody, prądu oraz cichszą pracę, co jest równoznaczne z tak potrzebnym dzisiaj działaniem ekologicznym. I choć za urządzenia te zapłacimy przy zakupie więcej, traktujmy to jako pewną inwestycję, odciążającą zarówno nasz portfel, jak i środowisko naturalne.

Pewny i sprawdzony wybór pralki

Wysokiej jakości pralki od renomowanych producentów posiadają zróżnicowaną możliwość programów piorących, z których wybierzemy odpowiedni dla każdego rodzaju materiału. Nie mniej ważne są dodatkowe funkcje, jak np. pranie parowe, łatwe prasowanie, samoczyszczenie bębna czy też silnik inverterowy. Nic więc dziwnego, że tak wielu klientów poszukuje sklepu, które zapewni to wszystko, nie zapominając o wszystkich wyżej wymienionych wytycznych. Równie istotny dla konsumenta jest sam producent pralki – do najpopularniejszych należą, miedzy innymi: Bosch, Samsung, Whirlpool, Siemens, Amica, Beko oraz Sharp. Jak pokazuje praktyka, idealnym miejscem do znalezienia nowej i pewnej pralki w korzystnej cenie jest sklep: https://www.oleole.pl/pralki.bhtml, co potwierdzają niezliczone pozytywne opinie. Oprócz bezpiecznych zakupów przez Internet, sklep ten oferuje użytkownikom szeroki dostęp do profesjonalnych materiałów, które rozwieją wszelkie wątpliwości pojawiających się podczas wyboru.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ