Jak efektownie ozdobić ściany mieszkania w skandynawskim stylu?

0
2284
Jak efektownie ozdobić ściany mieszkania w skandynawskim stylu

Coraz częściej decydujemy się na styl skandynawski w naszych mieszkaniach. Sprawia on, że wnętrza stają się cieplejsze, klimatyczne, a ich mieszkańcy mogą w nich odpocząć. To styl, który kojarzy się z komfortem i minimalizmem. Idealnym dodatkiem do mieszkania w stylu skandynawskim będą plakaty, które zawisną na ścianach – świetnie oddadzą charakter wnętrza i nadadzą im niebanalny styl.

Czym charakteryzuje się styl skandynawski?

Styl skandynawski charakteryzuje się stonowanymi kolorami, nawiązaniem do natury i minimalizmem. Jak powinno wyglądać takie wnętrze? Po pierwsze dużo bieli. Skandynawskie mieszkania są jasne, widne i ciepłe. Nie jest to sterylna biel, a taka, która nadaje ciepła pomieszczeniom. Powinna się ona znaleźć na ścianach, dodatki powinny być kolorowe, aby tworzyły kontrast. Kolejnym elementem, jest nawiązanie do natury – w materiałach, meblach, a także na podłogach. Wykorzystywane są grube tkaniny, drewno i kamień. Styl skandynawski to również połączenie nowych elementów ze starymi – wskazane są przedmioty, którym nadaje się drugie życie.

Duże okna, proste formy i minimalizm, zestawione są z wyrazistymi kolorami i wzorami. Te obecne są jednak wyłącznie w dodatkach, nie powinny zdominować całego wnętrza, a jedynie nadać im niebanalnego charakteru. Warto wykorzystać kolorowe krzesła, poduszki i dywany w geometryczne wzory. Popularne są sześciany, jodełka i kubiki. Świetnym pomysłem na ozdobienie skandynawskich wnętrz są plakaty, które umieszcza się na ścianach, ale także opiera o ściany, czy ustawia na komodach.

Plakaty na ścianach – nawiąż do kolorystyki i wybierz konkretny motyw

Mieszkanie to wyjątkowa przestrzeń, w której powinniśmy czuć się bezpiecznie i komfortowo. Dobrze, gdy oddaje ono charakter właściciela. Prostym sposobem, na takie podkreślenie są plakaty. Rozwiązanie to jest niezwykle popularne i proste – najlepiej wyglądają na ścianie w grupie. Pojedyncze grafiki nie dają takiego efektu jak cały ich zbiór. Można wybierać spośród wielu ciekawych pomysłów, łączyć je w dowolny sposób. Warto jednak zdecydować się na gotowe zestawy plakatów, dzięki czemu wnętrze będzie spójne. Wykorzystaj te z inspirującymi cytatami, prostymi grafikami i nawiązaniem do całości wnętrza. Dobrze, gdy plakaty są w różnych rozmiarach – dzięki temu wnętrze będzie niebanalne. W salonie i sypialni zdecyduj się na nowoczesne, minimalistyczne wzory, w przedpokoju postaw na ciekawe i inspirujące sentencje. W kuchni można zawiesić plakaty w ramach blisko stołu – dzięki temu pomieszczenie nabierze przytulnego stylu.

Ciekawe gotowe zestawy plakatów znajdziesz w sklepie internetowym Skandi Poster. To specjalnie dobrane kolekcje, składające się z 5 do 7 plakatów, które dają duże możliwości aranżacyjne. Są także bardzo elastyczne, dzięki czemu dopasujesz je do dodatków, które już posiadasz lub masz zamiar kupić. Obrazy są w różnych kolorach, nawiązują do ciekawych motywów, a także różnią się między sobą rozmiarem, dzięki czemu tworzą trójwymiarową przestrzeń. Gotowe zestawy dają ogromną możliwość manewru całą kolekcją. Trzeba pamiętać także o tym, że zakup w zestawie jest korzystniejszy cenowo, niż w przypadku, gdy grafiki wybieramy pojedynczo.

[Głosów:2    Średnia:1.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ