Jak dbać o trawnik i kosiarkę przez cały rok?

0
1574

Kiedy przychodzi jesień Twoja trawa przestaje mieć piękny, zielony kolor. Zaczyna zmieniać się, nie rośnie jak szalona, a co najważniejsze traci kolor. Kiedy spada na nią ogromną ilość deszczu podczas jesieni, a potem następuje zima i spadający śnieg ja przykrywa trzeba zawczasu zastanowić się co zrobić, aby kosiarka Oleo Mac miała co robić! Tak samo również należy dbać o sprzęt, dzięki któremu będziemy mogli śmiało kosić trawę.

Zanim przyjdzie zima

Zanim przyjdzie zima trzeba również zadbać o swój trawnik. Przycinać go po mocnych deszczach należy jedynie wtedy, kiedy trawa jest już sucha. Inaczej mogą się pojawić problemy z kosiarką. Kosiarka Oleo Mac posiada bardzo ostre ostrza, jednak kiedy nagromadzi się duża ilość mokrej trawy między nimi, może dojść do zakleszczenia. W takim przypadku kosiarka Oleo Mac może się nie włączać. Należy usunąć w takim wypadku trawę, która zgromadziła się w tamtym miejscu, jednak należy to zrobić bardzo ostrożnie.

Po zimie

Kiedy już zima odpuści, a wiosna zagwarantuje nam piękną pogodę, nasza trawa będzie rosła systematycznie. Aby zadbać o kosiarkę Oleo Mac nie trzeba wiele. Czasami jeśli dość często była ona eksploatowana w poprzednim roku możemy się postarać oddając ją do autoryzowanego serwisu na przegląd oraz naostrzenie ostrzy. Jest to niezwykle ważne, aby kosiarka działała prawidłowo i wzbudzała w nas frustracji, że zostawia pojedyncze źdźbła traw. Bardzo ważny jest też fakt sprawdzania poziomu oleju oraz odpowiednio częstej jego wymiany. Kosiarka Oleo Mac bez oleju zatrze silnik, a co za tym idzie – zepsuje się. Dlatego należy odpowiednio dbać o kosiarkę.

Aby również po zimie nasz trawnik świecił przykładem, to warto zainwestować w odpowiedni nawóz. Nawóz, dzięki swoim właściwościom pozwala trawie bujnie rosnąć. Jej kolor stanie się znacznie bardziej zielony, a drobne odciski nie będą stanowiły problemu.

Idzie lato!

Podczas lata również należy odpowiednio dbać o kosiarkę Oleo Mac. Pamiętajmy, że nie należy pracować podczas lata w samo południe. Nie tylko ze względu na swoje zdrowie, ale również ze względu na kosiarkę. Zbyt mocne słońce może prowadzić do jej przegrzania. A w trosce o trawę, kiedy tylko słońce będzie mniej grzało warto ją odpowiednio mocno nawodnić. Częste i systematyczne podlewanie sprawi, że trawa będzie świetnie rosła!

Kosiarka Oleo Mac to idealne urządzenie dla osób, które cenią sobie wygodę i komfort nawet podczas domowych, wiosennych porządków. Jednak należy pamiętać, że również i o ten przyrząd trzeba odpowiednio dbać, aby służył nam latami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ