Czym jest łącznik krzyżowy do kształtowników CD?

0
2190

Istnieje szereg pomysłów na to, jak wykonać sufit w domu, sklepie czy jakimkolwiek innym obiekcie. Kwestia jest istotna, ponieważ konkretne rozwiązanie w zakresie związanym z budową sufitu warunkuje sporo kwestii natury estetycznej, a także czysto użytkowej. Warto mieć to wszystko na uwadze, albowiem każdemu inwestorowi zależy na tym, aby końcowy efekt był w pełni zgodny z oczekiwaniami. Bardzo modne od lat są sufity podwieszane. Ich zalety to doskonały wygląd i możliwość nadania pomieszczeniom wyjątkowego wyglądu, co nie byłoby możliwe w przypadku zastosowania zwyczajnej opcji, to jest sufitu po prostu wymalowanego.

Jeżeli pomieszczenie na to pozwala (chodzi zwłaszcza o jego wysokość), można bez obaw pokusić się o wykonanie zabudowy sufitowej o takim charakterze. Niezbędne do tego będą pewne elementy połączeń, w tym na przykład łącznik krzyżowy. Jest to proste w formie akcesorium, dające jednak bardzo konkretne możliwości, gdy chodzi o zastosowanie kształtowników prostopadłych CD60/27. Są one dość powszechnie wykorzystywane w pracach nad sufitami podwieszanymi, stanowiąc ich dwuwarstwowy ruszt. Dzięki prezentowanym łącznikom kształtowniki można scalać na jednej długości.

Niska cena i solidność

Pojedynczy element tego rodzaju kosztuje naprawdę niewielkie pieniądze, co jest warte podkreślenia. Jednocześnie standardowy łącznik krzyżowy podwójny powstaje z wysokiej klasy stalowej blachy powlekanej ogniowo warstwą metaliczną. Sprawia ona, że element jest odporny na rdzewienie oraz wpływ czynników zewnętrznych, co na dłuższą metę ma spore znaczenie. Jeśli w gotowej konstrukcji wystąpi podwyższone stężenie wilgoci, ryzyko korodowania łączników znacząco spada, a to rzecz jasna owocuje znacznie lepszą wytrzymałością całej konstrukcji.

Dzięki odpowiednio dużej nośności elementy tego typu mogą być bez najmniejszych obaw stosowane nawet w przypadku bardzo złożonych sufitów. W praktyce sięgają po nie najlepsi fachowcy zajmujący się takimi realizacjami na polskim rynku. Gdzie najlepiej je kupować, aby jakość była w pełni zadowalająca? Nie po raz pierwszy dużą pomocą okazuje się internet. Ceniony od lat sklep online e-Armet.pl posiada łącznik krzyżowy do profili w swojej szerokiej ofercie. – Odpowiadamy na popularność sufitów podwieszanych na rodzimym rynku. Dlatego polecamy nabywcom znakomite łączniki marki Wkręt-Met – mówi pan Przemysław, przedstawiciel sprzedawcy. – To bardzo solidne rozwiązania, do tego bardzo atrakcyjne cenowo i w zasadzie korzystają z nich ekipy z całego kraju – kończy specjalista.

Wypróbowany łącznik krzyżowy do profili CD, czyli gwarancja jakości

Cechą sufitów podwieszanych jest to, że ich waga własna musi utrzymać się na właściwie przygotowanym stelażu, fachowo nazywanym rusztem. W zależności od wybranych rozwiązań ciężar potrafi być spory, a zapewnienie trwałości konstrukcji i co za tym idzie bezpieczeństwa użytkownikom jest absolutnie kluczowe. Stąd warto zdecydować się na łącznik krzyżowy rekomendowany w tym momencie, zwłaszcza że zaufało mu już wielu fachowców. Rozwiązania w tym zakresie nie generują sporych kosztów, a ich klasa techniczna pozwala realizować projekty o dużym stopniu złożoności.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ