Całoroczne domy z drewna to nie tylko tymczasowy trend

0
3006

Współczesne wymogi budowlane nakładają na architektów projektujących domy dodatkowe wyzwania, by kolejne realizacje były wykonywane przy ich przestrzeganiu.

W przypadku domów całorocznych z drewna kładzie się szczególny nacisk na układ pomieszczeń oraz izolację cieplną, toteż sam etap wyboru gatunku drewna, z którego powstanie elewacja, jest jednym z najważniejszych w budowie takich domów. Wydawałoby się, że nałożone limity wskaźnikowe oraz wymiarowe wystarczą, by trudno było specjalistom tworzyć domy o wyjątkowym wyglądzie, jednak w rzeczywistości obecne projekty potrafią zachwycać.

Sekret popularności całorocznych domów z drewna

Proste bryły, widoczne słoje drewna, tworzenie elewacji zewnętrznej na zasadzie kontrastu, by wyróżnić elementy drewniane – to tylko niektóre najważniejsze cechy budowy domów z drewna. Bez względu na to, jaki typ domu wybierzemy, czy zbudowany w całości z drewna czy będący z zewnątrz połączeniem drewna z tynkiem, dzięki obecnym rozwiązaniom architektonicznym nie należy się martwić, że nie będzie odpowiednio ocieplony. Widoczne pokrywanie ścian styropianem przestało być powszechnie stosowaną praktyką na rzecz sprytniejszych technik jego maskowania oraz coraz popularniejszych cieńszych materiałów izolacyjnych.

Domy z drewna stawiane są z myślą o cyklu całorocznym, przez co używane materiały do dociepleń powinny być w stanie wytrzymywać kilkanaście lat funkcjonowania. Odpowiednio dopasowany gatunek drewna spełnia nie tylko funkcje podporowe czy wykończeniowe, ale też może dodatkowo wspomagać inne zabezpieczenia przed uciekaniem ciepła z domu. Dzięki swoim właściwościom, takim jak reagowanie na wilgoć w powietrzu, naturalne drewno kurczy się i rozkurcza, przez co staje się doskonałym izolatorem. Nowoczesne technologie budowlane oraz doświadczenie fachowców nie powinny dopuszczać do sytuacji, że pomiędzy deskami będą występować szpary, przez które powietrze będzie się dostawać do środka. A w razie niedociągnięć, dobrze zamontowana instalacja termiczna skutecznie je zakryje, tak że nie będą pojawiać się problemy z przeciągami.

Komu polecamy całoroczne domy z drewna?

Całoroczne domy z drewna przypominają domki letniskowe i zdarza się, że są z nimi mylone. Jednakże, pomiędzy nimi występują zasadnicze różnice, z czego grubość izolacji termicznej jest najbardziej charakterystyczną dla tego rodzaju budowli: http://www.altbud-domy.pl/domy-drewniane/mieszkalne. Domy z drewna do zamieszkiwania całorocznego cechuje także większe przywiązanie do detali oraz rozmiar. Chociaż są przeznaczone dla każdego, kto ceni sobie naturalne materiały budowlane, to jednak szczególnie powinny przypaść do gustu osobom lubiącym ekologię, a także alergikom, gdyż drewno słynie ze swoich właściwości regulacji wilgotności powietrza, a więc przyczyna się do jego oczyszczania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ